Укр.
Гербів на 23.09.2023 - 5209
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Антигеральдика
Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (97259) 
(Державні символи України)
Прапор (71754) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (70126) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (55873) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (53354) 
(ШАБЕЛЬНЯ)


Google
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Антигеральдика

"Він ледве не позбавив мене розуму, доводячи, що мене не існує."
М.Булгаков, "Майстер і Маргарита"


 Від автора сайту:
 У 2000р. на сайті відкрита нова рубрика - "Антигеральдика".
 Поява її задумана давно, та все якось не доходили руки. Справа в тім, що в Україні відсутнє державне регулювання державної ж справи створення нових гербів. В силу чого поряд з вдалими і канонічними емблемами з'являються абсолютно ненаукові знаки, які навряд чи можна назвати гербами. Існує певна кількість людей, що хоч раз тримали в руках олівець і, в силу цього, мають певні амбіції увічнити себе в царині геральдики. Проте авторів таких гербів виправдовує хоча б те, що вони, по-перше, обмежуються створенням гербів лише свого населеного пункту, по-друге - абсолютно нормально сприймають критику на свою адресу. Зрештою, люди часто не підозрюють про існування якихось правил створення гербів, і не їхня в тім вина - вище вже йшлося про відсутність державного врегулювання цього питання.
 На жаль, віднедавна тенденція створення неканонічних гербів набрала сили - і войовничості. Так, скажімо, хмельницька обласна газета "Подільські Вісті" від 22 липня 1999р. у статті "Замішано сердитим кришкандьором" безапеляційно доводить, що в царині подільської геральдики не зроблено нічого, немає жодного гідного імені і жодного гідного герба - словом, проводиться теза, що не існує навіть цього сайту. Власне, цей сайт таки існує і доводить протилежне, але мова не про те - в статті був розрекламований герб села Лисець, як єдине і найвидатніше досягнення подільської геральдики, а також ненауковий (ще й запозичений в іншої людини) проект герба області. Тепер лисецький герб уже затверджений і пропагується повним ходом. Очевидно, наступним кроком має бути затвердження герба області, складеного за подібним же сценарієм.
 Я також вирішив певним чином допомогти шановному колезі в рекламі. І не лише йому - тема, на жаль, значно ширша...
 Отже, розділ "Антигеральдика".

Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem