Укр.
Гербів на 03.12.2024 - 5224
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Геральдика сучасної України
Список для: ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ
Список для: КРАМАТОРСЬКИЙ РАЙОН
Список для: СВЯТОГІРСЬКА ГРОМАДА
Список для: СВЯТОГІРСЬК
Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (99684) 
(Державні символи України)
Прапор (73937) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (72709) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (58174) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (55818) 
(ШАБЕЛЬНЯ)






Google




Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

СВЯТОГІРСЬК

Перша історична назва правобережної частини міста - Святі Гори - відома з письмових джерел початку XVIст. З 1624р. у Святих Горах згадується Святогірський Успенський чоловічий монастир у крейдовій скелі. Монастир стає першим постійним поселенням на правобережній частині міста. З огляду на часті набіги та грабунки кримських татар, у другій половині XVIст. організовано сторожову і станичну служби по Дінцю, серед яких була і 5-а Святогірська сторожа. Відповідно до нової політики секуляризації церковних земель 1787р. за указом Катерини II Святогірський монастир закрили, а його майно віддали до скарбниці. 1790р. імператриця подарувала Святогірський маєток князеві Григорієві Потьомкіну.
У XIXст. правобережна частина й надалі називалася Святими Горами. У 1844р. у маєтку Потьомкіних відроджено Святогірський монастир. Правобережна частина в низці документів того часу іменується як Святогірськ, тоді як лівобережна частина має назву Банне. За короткий час пустище розцвіло, оновлено давні печерні храми і церкви, побудовано нові церкви, корпуси і господарські будівлі. У 1922р. радянською владою Святогірський монастир було закрито, на його території організований Будинок відпочинку робітників Донбасу. У 1927р. на горі спорудили 22-метровий 800-тонний пам'ятник Артему, виконаний у стилі кубізм. Під час Другої світової війни комплекс будівель зруйнували. 3 1964р. селище Банне отримує статус міста й перейменується у Слов'яногірськ. У 1980р. створено державний історико-архітектурний заповідник, розпочато відновлення і реставрацію пам'яток архітектури. 3 1992р. монастир відроджено знову, 15 травня 2003р. Слов'яногірськ офіційно перейменовано на Святогірськ.

Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem