Укр.
Гербів на 04.10.2024 - 5212
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Геральдика сучасної України
Список для: КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ
Список для: КИЇВ
Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (99384) 
(Державні символи України)
Прапор (73690) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (72450) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (57910) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (55354) 
(ШАБЕЛЬНЯ)






Google




Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

КИЇВ

Розташований на берегах Днiпра, в середнiй його течiї. В "Повiстi минулих лiт" (початок XIIст.) наведений переказ про заснування мiста трьома братами - Києм, Щеком та Хоривом, якi стояли на чолi племенi полян. Iсторiя Києва налiчує, за археологiчними даними, понад 1500 рокiв. Київ був полiтичним центром держави Київська Русь. Найбiльшого розквiту давнє мiсто досягло за князювання Володимира Святославовича та Ярослава Мудрого. З Києва почалось хрещення України-Руси. У X-XIIст. Київ був одним з найбiльших мiст Європи. Близько 1362р. Київська земля увiйшла до складу Великого Князiвства Литовського, а в 1471р. Київське князiвство остаточно лiквiдоване. У 1494р. мiсту надане магдебурзьке право. З 1648р. - центр Київського полку. У 1918р. став столицею Української Народної Республiки.
22 сiчня 1919р. на Софiївському майданi проголошено акт злуки УНР i ЗУНР в єдину Українську державу. У 1919р. окупований росiйськими вiйськами.
24 серпня 1991р. в Києвi Верховна Рада проголосила незалежнiсть України.
Першi символи столицi України з'явились ще напередоднi монгольської навали, в перiод iснування Київської Русi. Використання зображення Архангела Михаїла, який вважався покровителем воїнiв, пов'язується iз старовинним культом бога-воїна, який зазнав трансформацiї пiд впливом християнства. Пiд час правлiння в Києвi Володимира Ольгердовича зображення Архангела не використовувалось. Проте пiсля 1471р. в емблемi Київського воєводства знову з'являється Михаїл. З XVIст. бiлий ангел з нiмбом у червоному полi стає офiцiйним символом воєводства. Однак з набуттям у 1494р. магдебурзького права на магiстратськiй печатцi з'являється зображення руки з кушею (арбалетом), яке символiзує основний вид зброї, котрим кияни захищались вiд нападiв ворогiв ще за часiв Русi. Поряд з кушею використовувався i образ Архангела Михаїла. На найвищому символi держави - корогвi повстанських козацьких загонiв пiд час вiйни 1648-1654р. - був зображений Михаїл, що списом пробиває дракона. Зображення Михаїла з'явилось також в гербах Гадяча, Кролевця, Овруча.

Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem