Укр.
Гербів на 28.04.2024 - 5209
НАВІГАЦІЯ
Список для: Українська Геральдика
Список для: Геральдика сучасної України
Список для: ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ

Всі герби за алфавітом

ПОШУК
Для пошуку потрібно використовувати
не більше одного слова
або його частини.
НАЙБІЛЬШ ВІДВІДУВАНІ РЕСУРСИ:

Сучасний герб (98426) 
(Державні символи України)
Прапор (72764) 
(Державні символи України)
Штандарт Президента (71235) 
(Державні символи України)
Сучасний герб (56857) 
(КАЛЬНИК)
Сучасний герб (54362) 
(ШАБЕЛЬНЯ)






Google




Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Сучасний герб
Затверджений 11 квітня 2003р. рiшенням сесії обласної ради.
Червоний щит розділений чотиричасно золотим нитяним хрестом з лазуровим щитком, в якому міститься срібна міська брама з відкритими ворітьми і трьома вежками - герб Житомира.
На першій частині - срібний Архістратиг Михаїл з опущеними донизу мечем та піхвами. На другій частині - срібний вершник на коні. На третій частині - срібний лапчастий хрест. На четвертій частині - золоте сонце з шістнадцятьма променями. Щит увінчує золота міська корона з трьома мурованими зубцями і трьома житніми колосками, що спирається на перевитий стрічками золотий житній сніп, у центрі якого зображення малого Державного Герба України. Щит облямовує золотий вінок із житніх колосків, у нижній частині якого зображення шишок і листям хмелю і квіток льону. Вінок перевитий синьо-жовтою стрічкою.
Житомирщина входила до складу чотирьох історичних земель України: Київщини, Полісся, Волині та Поділля. Ці землі мали власні герби. Гербом Київщини від XIVст. був срібний Архістратиг Михаїл в червоному полі. Гербом Полісся як території Великого Князівства Литовського від кінця XIII до XVIIIст. вважали герб ВКЛ - "Погоня" - срібний вершник на срібному коні. Існують варіанти зображення "Погоні", де вершник має червлений щит із "Калюмнами" - знаком Гедиміновичів, Великих князів Київських литовської династії, що і знайшло відображення в герб. Західна частина області входила до складу земель Волині. Гербом Волині є срібний хрест у червленому полі. Золоте сонце в червленому полі - найдавніший варіант герба Поділля, до складу якого входила південно-західна частина області. Під червоними прапорами із золотим сонцем бились під Грюнвальдом у 1410р. полки подільської землі у складі литовсько-польсько-руської армії під проводом короля Ягайла і Великого князя Вітольда (Вітаутаса). Згодом поле щита подільського герба змінилося на срібне (біле), ще пізніше - на лазурове (синє). Найдавніший варіант герба Поділля запропоновано в гербі області.
Столицею області є місто Житомир. Нинішній герб міста наведено у щитку.
Золотий нитяний прямий рівносторонній хрест у гербі символізує давні традиції християнської духовності області, однієї з колисок слов'янства і українського народу.
Обрамлення герба відтворює гласну назву області, від слова "жито", а також сільськогосподарські культури - льон і хміль. Синьо-жовтні стрічки відтворюють кольори державного прапора України. З'єднана мурована і рослинна корони символізують єдність міст і сіл області, оскільки мурована корона є символом міст, а корона Деметри є символом сіл. Тризуб вказує на державний статус області.
Зображення на сайті - В.М.Напиткін.

Україна: герби та прапори / авт. проекту та упор. : В.Г. Кисляк, О.А. Нескоромний. – К. : Парламентське вид-во. 2010. – 456 с. : ілюст. – укр., рос., анг.  Перегляд


Авторський колектив | Література | Статистика | Гостьова книга | Нашi друзi | Плагіатори | Вiйськовi емблеми | Геральдичнi лiнки | Негеральдичнi лiнки | Нас вiтають | | Іноземна геральдка
Матерiали сайту не можуть бути використанi частково чи повнiстю без письмової згоди ЗАТ "Мiкросистема".
Data of a site cannot be used entirely or partially without the written agreement of Joint-Stock Company " Microsystem ".
Материалы сайта не могут быть использованы целиком или частично без письменного соглашения ЗАО "Микросистема". © Microsystem